Trogir je malebné přístavní město v Chorvatsku, nacházející se na pobřeží Jaderského moře. Leží v blízkosti města Split a je součástí Splitsko-dalmatské župy. Trogir je známý pro své historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Město má bohatou historii, která sahá až do antických dob. V minulosti bylo pod vládou různých mocností, jako byli Řekové, Římané, Byzantinci, Benátky a Osmané. Tato různorodá historie se odráží v architektuře města, která kombinuje prvky různých stylů.

Mezi nejvýznamnější památky v Trogiru patří katedrála sv. Vavřince, pevnost Kamerlengo, klášter sv. Františka, a mnoho dalších. Město je také známé pro své úzké uličky, malebné náměstí a příjemnou atmosféru.

Díky své poloze poblíž moře, nabízí Trogir také mnoho možností k vodním aktivitám, jako jsou potápění, plavání a jachting. Celkově je Trogir krásným a zajímavým místem, které stojí za návštěvu.

Seget Donji je malé přímořské městečko, které se nachází v blízkosti Trogiru v Chorvatsku. Leží přímo u Jaderského moře a nabízí krásné výhledy na okolní ostrovy a pobřeží.

Městečko Seget Donji má bohatou historii, která sahá až do římského období. Město bylo v minulosti pod vládou různých mocností, jako byly Římané, Byzantinci a Benátky, což se odráží v architektuře města.

Apartmánový komplex Medena je vzdálen 2000 m od staré rybářské vesnice Seget Donji (propojen je promenádou - lungomare), 4 km od Trogíru, muzejního města, pokladnice kulturně- historických památek a nacházejícího se na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Trogir

apartmány Medena**** Superior

Vlastní
bez stravy
25.06. - 02.07.2024 (7 nocí)

Od 29 250 Kč za objekt


Trogir riviéra - ubytování v soukromí

Vlastní
bez stravy
22.06. - 29.06.2024 (7 nocí)

Od 11 090 Kč za objekt


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.