Jsme držitelé certifikátu Q - Pečujeme o kvalitu.

 


 

Počátky cestovní kanceláře Mediteran travel s.r.o. se datují do roku 1993, kdy Jaroslav Medek dovezl první klienty do Chorvatska – přesněji do Zadaru – hotel Novi Park, ještě v té době pod hlavičkou společnosti Cutisin.

Na toto po letech vzpomíná pan Šupe, ředitel turistické kanceláře Zadarské oblasti:
 

Ra(t)ni turisti

* Sjeća li se gospodin Šupe tko je bio prvi s turistima još u Domovinskom ratu u Zadru, i koja to bila godina? Može li kazati u kojem hotelu su bili smješteni?

- Sjećam se toga. Bio je to Jaroslav Medek, češki turistički djelatnik koji čak po majčinoj lozi vuče obiteljske korijenje iz Hrvatske. On je prvi došao u „Novi Park" preko tadašnje agencije „Sunturist" i doveo četiri ili šest autobusa gostiju. Tada je još i Hrvatska vojska bila smještena u hotelu. On je znao za to. Sigurno ga je vodila i neka želja za dokazivanjem u zemlji svojih predaka. Tada sam bio šef prodaje u Hotelima Borik. To su bili prvi gosti koji nam tada nisu ništa zamjerali, iako hotel baš i nije bio spreman za prihvat gostiju. Bilo je to '92. ili '93.

 

O dva roky později spoluzakládal a stal se společníkem cestovní kanceláře, která vydává ve spolupráci s ID RIVA a několika českými cestovkami první katalog zájezdů do Chorvatska. Až do roku 2001 úspěšně vedl tuto cestovní kancelář, ze které byl, jak je v Čechách dobrým zvykem, pokud mají majitelé rozdílný pohled na finanční toky firmy, nucen odejit. Ještě během této loupeže, která proběhla takřka za bílého dne, za dobré součinnosti notářů a advokátů, stačil založit novou společnost. Tak se na počátku roku 2002 objevuje na trhu cestovního ruchu nová cestovní kancelář – Mediteran travel. Proč Mediteran? Mediteran je přímo svázán s Chorvatskem neb všechny země přináležicí ke Středozemnímu moři jsou "země Mediteranu". A tento název zcela jistě patří k cestování, dovolené, odpočinku.

 

Při zpětném ohlédnutí do minulosti to bylo sice velmi bolestivé, ale pro nás nejlepší řešení, neboť byla vybudována rodinná firma Mediteran travel, která si za pár let vydobyla své pevné místo na českém trhu a v roce 2010 byla na 5. místě, co se týče klientů dovezených do Chorvatska (zdroj HTZ). V Chorvatsku je společnost hodnocená velmi vysoko a patří k pilířům cestovního ruchu Chorvatska.

 

A jak se daří společnosti, o které se píše na začátku? Ta pomalu končí v propadlišti dějin...

 

Dnes už si všichni obchodní partneři ve spojitosti s cestováním vybavují jen Mediteran travel jako expandující a seriozní cestovní kancelář, která každý rok přinese nové možnosti ubytování v Chorvatsku a ve Slovinsku.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.