09.05.2022
Od roku 2022 lze zakoupit slovinské dálniční známky již jen elektronicky. Známku zakoupíte jednoduše na jejich portálu v klidu z domova, vyhnete se tak frontám na hranicích, pokud budete vstupovat do Slovinska bez dálniční známky.

Od roku 2022 platí ve Slovinsku již jen elektronické dálniční známky, klasické nalepovací známky již nelze zakoupit.

Na portálu www.evinjeta.dars.si který je v českém jazyce najdete všechny informace k nákupu e-injeta pro slovinské dálnice.

Nezapomeňte, že Slovinsko má dvě třídy pro osobní vozidla do 3,5 t.

Kategorie 2A: Mýtná třída 2A zahrnuje vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a výškou nad první nápravou nejvýše 1,3 metru (většina osobních automobilů, MPV, terénních vozidel, SUV a pick-upů).

Kategorie 2B: Mýtná třída 2B zahrnuje vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a výškou nad první nápravou větší než 1,3 m (většina dodávek a lehkých dodávkových vozidel). Do této kategorie spadá i většina obytných vozidel.

Pokud si nejste jisti, do jaké kategorie vaše vozidlo patří, zde je jednoduchá pomůcka pro určení kategorie: https://evinjeta.dars.si/selfcare/en/check-toll-class

Samotný nákup e-vinjeta bez registrace uděláte na stránce Nákup e-známky.

Slovinskou známku můžete narozdíl od rakouské dálniční známky zakoupit i těsně před odjezdem, nemají totiž ochrannou 14 denní lhůtu pro zrušení jako Rakousko.

Cena zůstala stejná, tedy:

Kategorie 2A - 7 dní za 15 Eur, 30 denní za 30 Eur

Kategorie 2B - 7 denní za 30 Eur, 30 denní za 60 Eur.

 

Elektronická dálniční známka neplatí pro tunel Karavanky. Cena za průjezd tunelem je stanovena v Nařízení o mýtu za použití tunelu Karavanky a jeho změnách. Pro vozidla mýtné třídy R1, kam patří všechna vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg, činí 7,60 EUR (6,23 EUR bez DPH).

Všechny druhy e-známek lze zakoupit i s pozdějším datem zahájení platnosti. To znamená, že při koupi e-známky můžete první den platnosti stanovit maximálně na 30 dní dopředu (včetně dne nákupu).

E-známka (e-vinjeta) je vázána na registrační značku vozidla. Při koupi proto musíte uvést správnou registrační značku a zemi registrace vozidla a vybrat správnou mýtnou třídu e-známky. 
Pokud se registrační značka v systému e-známky neshoduje s registrační značkou vozidla, které využívá dálnici nebo rychlostní silnici, není mýto uhrazeno. Za správné uvedení registrační značky a výběr mýtné třídy odpovídá zákazník.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.