Split - věčně mladé město s necelými 200 tisíci obyvateli žije svým městským rytmem již 1700 let se srdcem v Diokleciánově paláci, který je společně s historickým centrem města pod ochranou Světového dědictví UNESCO.
Katedrála sv. Duje, patrona města, se nachází v mauzoleu císaře Diokleciána a její nádherný interiér je místem shromaždování mnohých věřících i turistů. Spousta hodnotných kulturních památek se nachází i mimo hradby Diokleciánova paláce (renesanční náměstí Prokurativy, paláce, kostely, muzea...)
Umístěné v nejteplejší části severního pobřeží Středozemí, v samotném centru jaderského pobřeží, toto turistické, hospodářské a sportovní centrum (Goran Ivanišević, Branka Vlašić, Toni Kukoć) regionu svoji "zelenou duši" střeží na kopci Marjan, kde lesopark nadosah města poskytuje příjemné a od městského hluku vzdálené pěší stezky. Bohatá turistická nabídka ve spojení s jedinečným kulturním dědictvím a veliký počet kulturních i turistických událostí dodávají Splitu zvláštní kouzlo a činí ho ideálním místem pro dovolenou během celého roku. (zdroj: www.htz.hr)

Split

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.