Mediteran
cestovní kancelář 

tisk

Drvenik-Donja Vala

Podbiokovské osady Drveniku byly postupně opouštěny, zvláště s rozvojem turismu. Jejich obyvatelé se usídlili na pobřeží ve dvou vesnicích: Gornja Vala a Donja Vala, kde dnes žije 480 obyvatel. Dnes je Drvenik turistické místo se vším vybavením pro sport a rekreaci, s pohodlným soukromým ubytováním ve vilách a apartmánech, s hotelem 'Querqus' a s pohostinskými objekty.

V Donje Vale se nachází přístaviště trajektu, který jezdí na Korčulu a do Sućuraje na Hvaru několikrát denně, zvláště v turistické sezóně. Osada má pěknou pláž i rozmanitou zábavu a také rekreační vybavení.

První osady na území Drveniku se zmiňují již ve 13. století. Ve staré vesnici se nachází kostel Sv. Jurja z 15. století. Na hlavici nad vesnicí je pevnost Drvenik z časů boje s Turky. Dům na pobřeží v centru Donje Vale na samé pláži představuje kulturně - historickou hodnotu i díky faktu, že se v ní narodili Mate a Stjepan Ivičević, významné osobnosti z minulosti tohoto kraje. Na domě je i rodinný erb. foto a text: www.makarskainfo.com

Zde vám nabízíme pobyty na 7 nocí (sobota-sobota) nebo zájezdy na kratší dobu ale s pevným termínem pobytu.
Pro jiný den příjezdu nebo různou délku pobytu prosím rezervujte ubytování v záložce "individuální pobyty".

Nebyla nalezena žádná data.