Mediteran
cestovní kancelář 

tisk

Ostrov Hvar - Vrboska

V úzké a hluboké zátoce, neobyčejné a okouzlující, jako všechny vzácnost na ostrově Hvaru, leží Vrboska – nejmenší městečko na ostrově. Přestože je nejmenší, Vrboska je šperkem ostrova. Založena je v 15. století a díky svým četným malým můstkům si vydobyla přezdívku „Malé Benátky“. Vchod je nejširší částí města a obklopen je hustým borovým lesem. Klikatě se zužuje k zátoce, po jejíž obou stranách se rozkládají malebné gotické, novorenesanční a barokní stavby.

Typická místní středomořská architektura malých domků seřazených na obou nábřežích zátoky, důstojné domy starého města s rysy renesance, gotiky a baroka spolu se starými kostely z jedné strany zálivu a jako protiklad - vily boháčů na protější straně dodává tomuto místu osobité kouzlo a teplo.

Bohatá rybářská tradice Vrbosky je vidět i v místní gastronomické nabídce. Zdravé potraviny z okolních polí a čerstvá, právě ulovená ryba bude jedinečným gurmánským zážitkem pro každého návštěvníka. Ještě k tomu číše některého z proslulých hvarských vín – a zážitek se stane zcela dokonalým. (zdroj: TZ Vrboska, www.vrboska.info)

Zde vám nabízíme pobyty na 7 nocí (sobota-sobota) nebo zájezdy na kratší dobu ale s pevným termínem pobytu.
Pro jiný den příjezdu nebo různou délku pobytu prosím rezervujte ubytování v záložce "individuální pobyty".

Nebyla nalezena žádná data.
Vrboska (foto: TZ Vrboska)
Vrboska (foto: TZ Vrboska)
Vrboska (foto: TZ Vrboska)
Vrboska (foto: TZ Vrboska)
Vrboska (foto: TZ Vrboska)
Vrboska (foto: TZ Vrboska)