Mediteran
cestovní kancelář 

tisk

Doprava

Přepravní podmínky jednotlivých autobusových dopravců pro rok 2016
- informace jsou ke stažení v pdf nebo prolink na stránky dopravce
:

JADRANEXPRES.pdf101 ZEMEKČESKÉ KORMIDLO

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA DO CHORVATSKA 2016

Upozornění: Pravidelná autobusová doprava do Chorvatska je zajištěna v období 27.5. až 30.9., kdy se vrací poslední autobus z Chorvatska České republiky. Termín ukončení autobusové dopravy 30.9. platí pro oblast severní a střední Dalmácie. Pro oblast Istrie, Kvarneru a jižní Dalmácie se termín ukončení autobusové dopravy může aktuálně změnit podle zájmu klientů - rozhoduje o tom příslušný autobusový dopravce.
 
Přesné informace o čase odjezdu autobusu do Chorvatska obdržíte v pokynech na cestu, časy se můžou ještě před začátkem sezóny změnit a my, jako cestovní kancelář nejsme schopni toto ovlivnit (je to vždy věcí dopravce). Berte prosím zde uvedené časy jako orientační. Děkujeme.
 
Důležité informace k autobusové dopravě: Do pobytových míst v Chorvatsku je zajištěna autobusová doprava ve spolupráci s dopravními firmami. Odjezdy autobusů jsou vždy 1 den před nástupem k čerpání služeb v pobytových místech. Zasedací pořádek tvoří dopravce před cestou tam i zpět. Doprava je non-stop s bezpečnostními a hygienickými přestávkami. Autobusy musí dodržovat pravidla silničního provozu.
 
Upozorňujeme klienty využívající autobusovou dopravu, že v některých letoviscích nelze zajet autobusem přímo k ubytovacímu zařízení, nebo k agentuře, kde se klient hlásí k ubytování (jednosměrné ulice, úzké uličky, zákaz zastavení apod.). V tomto případě doporučujeme klientům využít služeb místní taxi služby.
 
V autobusech nejsou průvodci, veškeré informace během cesty obdržíte od kvalifikovaných řidičů. Včas se informujte na aktuální ceny místní dopravy.
 
Uvedené časy odjezdu budou klientovi vždy včas sděleny!
 
Svoz může být uskutečněn osobním autem, tranzitem či autobusem, svozy jsou realizovány v dopoledních hodinách.
 
Dopravce si vyhrazuje právo změny ceny jízdného v závislosti na cenách pohonných hmot. CK může v případě plného obsazení autobusu nabídnout klientovi jiný vhodný spoj za cenu, která nemusí být ve stejné výši jako v tomto katalogu. V případě použití svozu je nutno počítat s přestupem do jiného autobusu. Klient si může vzít s sebou zavazadlo o maximální hmotnosti 15-20 kg. Za nadváhu může dopravce (řidič) požadovat doplatek.
 
JADRANEXPRES - NÁSTUPNÍ MÍSTA - ČECHY:
Severní Dalmácie – 2450 Kč/osoba/obousměrná (jednosměrná 1400 Kč/osoba)
Zaton, Petrčane, Zadar, Turanj, Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pakoštane, Pirovac, Vodice, Šibenik, Primošten, Seget, Trogir
 
Střední Dalmácie – 2550 Kč/osoba/obousměrná (jednosměrná 1500 Kč/osoba)
Split-přístav, Omiš, Brela, Baška Voda, Baško Polje, Makarská, Tučepi, Podgora, Igrane, Živogošće, Drvenik, Gradac
 
Jižní Dalmácie, Neum a Pelješac – 2790 Kč/osoba/obousměrná (jednosměrná 1900 Kč/osoba)

 

Nástupní místa a svozový příplatek

Česká republika - základní cena (Benešov, Benešov, Brno, Břeclav, České Budějovice, Dobříš, Dobříš, Hranice na Moravě, Kuřim, Kuřim, Mikulov, Mladá Boleslav, Písek, Praha , Příbram, Příbram, Semily , Strakonice,  Tábor,, Turnov, Železný Brod)

Česká republika - + 100 Kč svoz (Blansko - svoz, Blansko - svoz, Český Brod_svoz, Kladno_svoz, Prostějov - svoz, Vyškov - svoz)

Česká republika - + 150 Kč svoz (Boskovice - svoz, Boskovice - svoz, Domažlice - svoz, Domažlice - svoz, Horažďovice - svoz, Horažďovice - svoz, Humpolec - svoz, Jihlava - svoz, Klatovy - svoz, Klatovy - svoz, Kroměříž - svoz, Kroměříž - svoz, Mladá Boleslav_svoz, Olomouc_svoz, Olomouc_svoz_Istrie, Plzeň_svoz, Tábor_svoz, Turnov_svoz, Velké Meziříčí - svoz, Velké Meziříčí - svoz)

Česká republika - + 200 Kč svoz (Čáslav, Děčín_svoz, Frýdek Místek_svoz, Hořice - svoz, Hořice - svoz, Hradec Králové_svoz, Hranice_svoz_istrie, Chomutov_svoz, Jablonec nad Nisou_svoz, Jilemnice_svoz, Kolín_svoz, Liberec, Liberec_svoz_Istrie, Litoměřice_svoz, Litomyšl_svoz, Lovosice_svoz, Mnichovo Hradiště_svoz, Most_svoz, Nový Jičín_svoz, Opava - svoz, Ostrava_svoz, Pardubice_svoz, Pardubice_svoz, Přerov_svoz, Příbor - svoz, Příbor - svoz, Slaný_svoz, Svitavy_svoz, Teplice_svoz, Uherské Hradiště_svoz, Ústí nad Labem_svoz, Zábřeh_svoz, Zlín_svoz)

Uvedená nástupní místa se vztahují pouze pro dopravu do severní a střední Dalmácie. Nástupní


Minimální počet účastníků pro svoz z jednoho nástupního místa je 8 osob. Při nižším počtu osob bude klient dle momentální situace informován o případných změnách a nejbližším možném nástupním místě.
Z většiny měst  bude doprava řešena svozem na hlavní nástupní místa odjezdu (Praha, Brno). Tyto svozy jsou řešeny osobním autem nebo mikrobusem a proto počítejte s nutností jednoho přestupu.


Další svozová místa vám rádi sdělíme přímo v cestovní kanceláři.

V případě, že budeme nuceni zajistit dopravu od jiného dopravce než standardně, cena dopravy se může lišit.
 

Důležité upozornění:

Vzhledem k tomu, že některé autobusy končí svoji trasu v jižní části Chorvatska (Gradac), příjezd do některých středisek v severní části Dalmácie (Zadar, Zaton, atd.) bývá v časných ranních hodinách.

Cestovní kancelář není schopna tento fakt ovlivnit, neboť doprava je v plné kompetenci dopravní společnosti.

Odjezdy autobusů z pobytových míst zpět do ČR bývají až ve večerních hodinách po povinném odpočinku řidičů.

 Odjezd z Čech směr Istrie a Kvarner: 

Istrie – 2190 Kč/osoba/obousměrná (jednosměrná 1350 Kč/osoba)
Umag, Lanterna, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, Rabac, Medulin
 
Kvarner – 2190 Kč/osoba/obousměrná (jednosměrná 1400 Kč/osoba)
Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski
 
Na vyžádání vám zajistíme dopravu na ostrovy Krk (cena 2390 Kč), Rab, Cres a Lošinj. Informace v CK.
 
Informace o nástupních místech na Istrii a Kvarner včetně ceny za svozové místo obdržíte v CK.

 

OSOBNÍM VOZEM DO CHORVATSKA
Cestování osobním vozem do Chorvatska je díky chorvatské dálnici velmi pohodlné. V roce 2013 byl otevřen sjezd do oblasti Baška Voda (sjezd Zagvozd) který opět urychlí příjezd na Makarskou riviéru. Dálniční síť v Chovatsku je nejmodernější v Evropě, má mnoho odpočívadel, čerpacích stanic, krajina kterou je vedena je velmi rozmanitá, členité úseky v oblasti pohoří Velebit ale také dlouhé rovné úseky podél pobřeží. Klienti při cestě k moři mohou zvolit cestu přes Rakousko, Slovinsko či přes Slovensko a Maďarsko. Rozhodnete-li se cestovat osobním vozem, rádi vám před odjezdem řekneme aktuální cenu za použití dálnice v Chorvatsku.

 

Trajekty v Chorvatsku - JADROLINIJA 2016

Na uvedených odkazech najdete podrobné informace o trajektech na ostrovy v jednotlivých oblastech Chorvatska. Plavební řády i ceníky jsou v pdf.

Místní (lokální) trajektové trasy od 1.1. do 2.6. a od 3.10. do 31. 12. 2016 - PLAVEBNÍ ŘÁD

Místní (lokální) trajektové trasy od 3.6. - 2.10. 2016 - PLAVEBNÍ ŘÁD - léto

Ceník trajektů:
Místní (lokální) trajektové trasy od 1.1. do 3.6. a od 2.10. 2016CENÍK

Místní (lokální) trajektové trasy od 3.6. do 2.10. 2016CENÍK
Vyhledání zájezdu
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
Pouze First Minute
Katalogy ke stažení
Aktuální počasí
Last minute newsletter